Bichon frise - słów kilka o rasie

Zapewne każdy Hodowca zachwala swoją rasę.
My jednak idziemy krok dalej, ponieważ nie znamy nikogo, kto po poznaniu Bichonów, nie byłby w nich całkowicie zakochany!
Bichony to psy zupełnie niezwykłe. Posiadają nieprzeciętną osobowość oraz takie pokłady miłości i czułości w sobie, że naprawdę trudno to sobie wyobrazić.
To psy całkowicie pozbawione agresji, ufne i dobre w najczystszej z możliwych postaci. Idealne zarówno do domu, jak i niewielkiego mieszkania, dla rodzin
z dziećmi i tych samotnych.
Bichony bywają nazywane potocznie nieliniejącymi, ponieważ mają pojedynczą warstwę sierści, nie mają podszerstka, a jedynie włos okrywowy. Ogromnym plusem, jak dla mnie, jest fakt, iż są pozbawione, charkaterystycznego psiego zapachu. Są bardzo czyste
i niezwykle przyjemne. Nie ślinią się. Ich czarne "usta" są zawsze suche. Fajnie więc takiemu psiakowi dać całusa!
W domu, w którym mieszka bichon, a nawet kilka bichonów, nie czuć typowego zapachu psa, nie widać jego obecności w postaci wszędobylskiej sierści na podłogach, jak to bywa w przypadku innych ras. Z tego względu często wymieniane są przez różne, tak zwane "popularne" źródła, jako psy polecane dla alergików.
Niemniej zakup psa zwłaszcza, gdy w domu mieszka alergik musi być przemyślany. Tak jak jedna tabletka przeciwbólowa nie działa na wszystko i wszystkich, tak nie można generalizować czy dana rasa uczula czy nie. Jeżeli jesteś uczulony, a chcesz bichona - sprawdź, jak reaguje na niego Twój organizm. Należy przeprowadzić odpowiednie testy, ponieważ uczula często ślina, naskórek, a nie sama sierść. Pies to nie zabawka i takiej decyzji nie wolno podjąć pochopnie.
Dokładamy wszelkich starań, by nasze psy trafiały tylko w "powołane" ręce, dlatego warto do nas dzwonić, pytać, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i rozwiejemy wątpliwości! W naszym domu mieszka dwoje alergicznych dzieci - jedno z astmą. I mamy to szczęście, że na bichony nie są uczulone, ale zanim kupisz jakiekolwiek zwierzę, sprawdź czy nie jesteś na nie uczulony! Czy odpowiada Ci jego charakter, temperament, etc.

 
 
W klasyfikacji FCI i ZKWP należą do grupy psów do towarzystwa, zaklasyfikowane do sekcji Biszonów i ras pokrewnych. Psy te cieszą się bardzo dobrym zdrowiem i nie wymagają specjalnej uwagi. Należy dbać o ich higienę, kąpać i czesać je regularnie. Ale higiena psa powinna być standardem, nie tylko ze względu na estetykę, czy ubrudzenie sierści. Niezależnie od koloru dbamy o naszego pupila tak samo, bo żyje z nami w domu i warto, żeby był czysty i zadbany. Wbrew pozorom pielęgnacja bichona wersji domowej, niewystawowej, nie jest wcale trudna. Wszystkim osobom, które kupują od nas szczeniaki udzielamy wszelkich rad i wskazówek i służymy pomocą 24h/dobę. O pielęgnacji, kosmetykach, czy specyfice rasy piszemy na naszym blogu, poświęconym bichonom: www.bichonkowo.pl