Standardy Hodowli Amelia's Angels FCI

Wybór hodowli to jedna z najważniejszych decyzji, jakie należy podjąć tuż po tym, kiedy zdecydujemy się na określoną rasę. Decyzja musi być świadoma i podjęta ostrożnie. Poniżej kilka wskazówek dla Państwa, na co zwracać uwagę i czego wymagać.
 
HODOWLA, A "HODOWLA" TO NAPRAWDĘ DUŻA RÓŻNICA

Co rusz usłyszeć lub przeczytać można o cierpieniu zwierząt, bestialstwu, jakich dopuszczają się ludzie śmiący nazywać się "hodowcami", a którymi nie są
i rozmnażają zwierzęta w przeczący jakimkolwiek regułom sposób, jedynie dla korzyści materialnych.


W świetle obowiązujących przepisów, każdy zrzeszony byle gdzie człowiek, może prowadzić hodowlę. Należy mieć jednak świadomość, że tylko hodowle zrzeszone
w ZKWP 
http://zkwp.pl mają prawo nazywać swoje psy rasowymi, a także podlegają szeregowi restrykcji i regulaminów. I nie o sama czystość rasy chodzi, a o cierpienie zwierząt, które bywają traktowane są jak maszynki do robienia pieniędzy, cierpią, głodują i przechodza katusze, często głodne  w klatkach, bez jakiejkolwiek kontroli z zewnątrz.
 
PONIŻEJ STANDARDY JAKIE USTALILIŚMY I Z KTÓRYMI PROSIMY SIĘ ZAPOZNAĆ PLANUJĄC WIZYTĘ W NASZEJ HODOWLI LUB ZAKUP SZCZENIĘCIA

Zawsze, przed wydaniem szczenięcia, chcemy poznać nabywców naszych szczeniąt.

Nie ma możliwości odebrania szczenięcia na stacji benzynowej, dowożenia go gdzieś, po szczeniaka trzeba się do nas pofatygować osobiście. To nie fanaberia. Chcemy poznać osobiście nabywców naszych szczeniąt. Oczywiście w przypadku sytuacji losowych, wypadków, jesteśmy otwarci na wszelką pomoc.

Nasza hodowla stoi otworem, niemniej bylibyśmy zobowiązani, żebyście Państwo pamiętali, że to nasz dom, gdzie prowadzimy normalne życie, a nie galeria handlowa, gdzie można od tak wpaść, przelotem bez zapowiedzi.

Jeżeli chcesz przyjechać, sprawdzić hodowlę, nie ma problemu, zadzwoń, umów się, ale pomimo, że fajnie się siedzi i gawędzi, zapraszamy na krótkie wizyty :) Jesteśmy aktywnymi zawodowo, oprócz Hodowli, ludźmi, mamy małe dzieci, gromadkę psów i cierpimy na chroniczny brak czasu, dlatego prosimy mieć to na względzie :)

Owiedzając nasz dom respektujesz zasady tu panujące. Zostaniesz poproszony o zdjęciu butów i założenie jednorazowego obuwia. Poprosimy o zostawienie toreb, torebek na wieszaku. Zanim dotkniesz nasz psy, będziesz musiał zdezynfekować ręce specjalnym preparatem. Nie będziesz mógł także dotknąć, ani zobaczyć szczeniąt, a jedynie dorosle osobniki.
Kupując psa podpisujesz umowę, że przejmujesz go w dobrej kondycji i nie zgłaszasz zastrzeżeń. Ale na logikę, jak możesz to stwierdzić nie będąc lekarzem, nie badając psa, nie oglądając jego organów USG? Jesteśmy uczciwi. Każde nasze szczenię przechodzi szczegółowe badania weterynaryjne w dniu opuszczania hodowli, w niezależnych gabinecie weterynaryjnym, sam możesz wybrać Gabinet, żaden problem! I takie badanie otrzymujesz, jako załącznik do umowy.

Otrzymujesz książeczkę zdrowia, gdzie masz udokumentowane szczepienia, odrobaczenia, a także zaznaczone daty kolejnej profilaktyki, jaką masz wykonać.
W umowie sprzedaży mamy zapisy zabezpieczające nasze szczenięta. Mówią one o tym, że nie możesz zarejestrować psa w innnej organizacji niż ZKWP, nie możesz rozmnażać psa bez stosownych uprawnień, a także jeżeli chcesz sie go pozbyć, ma trafić do nas!

Jeżeli kupujesz psa na tak zwane kolanka, w umowie będzie zapis o zakazie jego rozmnażania!

Otrzymujesz spersonalizowaną wyprawkę hodowlaną, ale przede wszystkim otrzymujesz wszelkie instrukcje jak dbać o bichona, w jaki sposób go pielęgnować. Podajemy nazwy kosmetyków, preparatów, karmy, podajemy linki do sklepów w sieci, gdzie możesz je nabyć. Podajemy kontakty do zaprzyjaźnionych w całej Polsce groomerów, lekarzy, specjalistów. Nie musisz się o nic martwisz, jesteś w dobrych rękach, otoczony specjalistyczną opieką.

A na koniec, jeśli chcesz, otrzymujesz naszą przyjaźń i wsparcie, na całe życie swojego przyjaciela :)