Poznajcie i sprawdźcie warunki w jakich żyją nasze psy !

Za punkt honoru i jako osobistą misję traktujemy propagandę nawołującą ludzi chcących nabyć psa, do sprawdzania, a wręcz prześwietlania hodowli oraz warunków jakie zapewnia swoim psom, a także szczeniętom, które przychodzą w niej na świat.

Ma to na celu poprawę bytu psów i jest to także nasz prywatny, absolutny głos sprzeciwu wobec traktowania ich jako maszynek do robienia pieniędzy.

Kochani to jak żyją psy ma ogromne znaczenie dla ich zdrowia, a także przekazywania pewnych cech czy genów. Zestresowane, schorowane, niedożywione, eksploatowane do granic możliwości suczki, nie wydadzą na świat zdrowych fizycznie i psychicznie szczeniąt. Tak samo jak i samce, kryjące owe suki, jak popadnie i ile popadnie ... Ktoś powie natura! A my mówimy STOP! Hodowla to nie dzicz, mamy XXI wiek ...  Szczenięta, które przyjdą na świat w brudnych klatkach, w piwnicach, słyszące jedynie krzyk, bicie, etc. staną sie psychicznymi i fizycznymi kalekami. Nie wolno tego akceptować.

A akceptacja to zakup psa z niewiadomego, niesprawdzonego źródła, to przyzwolenie dla wszystkich pseudohodowców do kontynuowania tego haniebnego precederu. Dlatego zanim kupisz - sprawdź czy nie przyczyniasz się do rozwoju psich fabryk!

Jeżeli Hodowca nie chce zaprosić Cię do swojego domu, nie chce pokazać rodziców szczeniąt, nie chce pokazać warunków w jakich żyją psy, chce przekazać Ci psa np. na stacji benzynowej, parkingu, czy nawet w swoim domu, podając Ci psa przez płot, to powinna zapalić Ci się przysłowiowa, czerwona lampka w głowie. Pies to nie rzecz, pies to nie towar, pies to żywa istota, mająca uczucia, emocje, duszę... Zapewne dużo piękniejszą niż my ludzie ....

Jeżeli istnieje reinkarnacja to życzę sobie, swojej rodzinie i wszystkich hodowcom na tym globie, by stali się zwierzętami, które hodowali i by byli traktowani przez swoich przyszłych właścicieli w taki sposób, jak traktowali oni swoje zwierzęta ...

Nasz dom i najbliższa okolica

Nasze psy żyją razem z nami i są członkami naszej rodziny. To już chyba zauważyliście po realnych zdjęciach czy filmach nagrywanych w naszym domu, a nie tylko na wystawach, gdy są wypacykowane na tak zwane Show.

Żyjemy sobie spokojnie w ponad 300 metrowym domu, na obrzeżach Wrocławia. Mamy więc, jak się domyślacie lokalowo komfortowe warunki do życia i rozwoju dla dwójki dorosłych osób z dwójką ich dzieci i niewielką gromadką Bichonów :) 

Z naszych okien rozpościera się przepiękny widok na łąki, pola i lasy. Mamy więc piękne tereny na spacery z naszymi Bichonami, a na codzień nasze psie dzieci mają do dyspozycji ogród.

 

"Porodówka" Amelia's Angels - tu przychodzą na świat nasze Bichon dzieci :)

W takich warunkach na świat przychodzą nasze Bichony. Możecie to sprawdzić odwiedzając nas w dowolnym momencie! Znacie przecież powiedzenie - czym skorupka za młodu nasiąknie ...

 

Pokój Bichonów :)

Kiedy nasze Skarby podrosną potrzebują więcej przestrzeni. Zapewniamy im ją! Oczywiście, gdy są już wystarczająco duże, mogą biegać po domu, oczywiście pod naszą bystrą obserwacją! Wyjątkowe psy, muszą przecież nabyć w gnieździe, wyjątkowych manier ;)

Ale też, gdy wychodzimy z domu i chcemy mieć pewność, że także nasze dorosłe Aniołki są bezpieczne zapraszamy je więc do ich pięknych pokoików, usytulowanych w sypialnianej części naszego domu. Strefa odpoczynku Bichonków ma u nas ponad 30 metrów, co odpowiada wielkości niejednej kawalerki, dlatego zapewniam że nie jest im ciasno, nawet gdy są tam chwile same, gdy wychodzimy. Są razem, ale też bezpiecznie oddzielone - samce od samic, czy dorosłe psy od szczeniąt. Wszystko po to, byśmy mieli pewność, że nasze bichonkowe dzieci i te starsze i te młodsze są bezpiecznie i szczęśliwe, nie napsocą zbyt podczas naszej nieobecności i nie zrobią sobie krzywdy.

 

Salon pielęgnacji - czyli nasze małe Bichon SPA :)

A w takich warunkach pielęgnujemy nasze bichony - strzyżemy, czeszemy, obcinamy paurki ... Tu nasze dorosłe psiaki szykują się też na wystawy, a szczeniaczki uczą się od pierwszych dni pielęgnacji, żeby w przyszłości nie sprawiać kłopotów pielęgnacyjnych swoim właścicielom. Wiele zdjęć czy filmów na temat pielęgnacji kręcimy  w tym miejscu, powinno więc być Wam już doskonale znane.