Wypadałoby się przedstawić, a więc słów kilka o nas

Amelia's Angels FCI to domowa hodowla psów rasy Bichon Frise. Hodujemy tylko bichony frise i w tej rasie się specjalizujemy.
Nasza Hodowla jest zarejestrowana w Związku Kynologicznym w Polsce, Oddział we Wrocławiu. Jedynym Związku Kynologicznym w Polsce, mającym faktyczne prawo nazywać, zarejestrowane w nim, psy rasowymi!  ZKWP istnieje od 1948 roku i jest zrzeszone w FCI (Federation Cynologique International). (Więcej na temat psów rasowych w zakładce /pies-rasowy )
W naszej hodowli mieszkają psy z najlepszych linii w Europie i na świecie. Nie jesteśmy podhodowlą żadnej polskiej hodowli. Żaden z naszych psów, nie pojawił się tu przypadkowo. Mamy założony plan hodowlany, który dokładnie realizujemy.

W naszej hodowli, jako jedynej w Polsce, mieszka córka ZwycięzcyŚwiata 2015 i jednego z najbardziej obecnie utytułowanych Bichonów na świecie Luxury Love Instagram!!! Mamy także wnuczkę Zwycięzcy Świata - Bodacious'a Arch Enemy :) Nasz reproduktor to syn dwukrotnego Zwycięzcy Europy, multichampiona, jednego z najbardziej rozpoznawalnych Bichonów - Paray's Tabloid News !

Mamy linie amerykańskie, norweskie, belgijskie, rosyjskie, rumuńskie, chińskie, ale także w żyłach naszych psów, płynie prawdziwie Bałkańska krew! Hołdujemy nowoczesnemu typowi Bichona i hodujemy jego określony typ, który nam podoba się najbardziej.

Jesteśmy dumni z każdego psa, którego mamy i cieszymy się, że nie musimy tłumaczyć się z jego pochodzenia i genów, bo nasza Hodowla nie jest dziełem impulsu, a
w pełni świadomym wyborem i efektem wieloletnich poszukiwań najlepszych, w naszym przkonaniu psów. Zależy nam na wypracowaniu w przyszłości własnej, rozpoznawalnej linii bichonów - Amelia's Angels :)


Przed nami więc wiele lat ciężkiej pracy, ale i ogromna przyjemność, bo nasza hodowla i nasze psy to nasza wielka miłość i pasja !
 

Kim jesteśmy?

Jesteśmy hodowlą domową, co podkreślamy grubą linią i absolutnie odcinamy się od hodowli typu klatkowego - kenelowego. Nasze psy są pełnoprawnymi członkami naszej Rodziny, kochamy je nade wszystko i żyją  z nami w domu, śpiąc w naszych łóżkach, jeżdżąc z nami na wakacje. Pomimo, iż ściągnęliśmy najlepsze z mozliwych, w naszym przekonaniu, geny z całego świata, to
w dalszym ciągu najważniejsze dla nas jest dobro naszych psów i to, że są naszą rodziną!

Czym jest dla nas nasza Hodowla?

Hodowla to nasza wspólna, wielka pasja, której poświęcamy cały wolny czas! Kochamy nasze psy z całego serca i żyjemy z nimi w harmonii, mając wspólny ludzko-psi świat.

Co robimy w życiu oprócz kochania Bichonów?
Magdalena Piprek z wykształcenia filolog języka polskiego, akredytowany Coach ICF, Psi behawiorysta, założycielka Agencji Public Relations 36i6pr.
Piotr Piprek z wykształcenia inżynier mechanik, od 10 lat menadżer w dużej korporacji, odpowiada za kwestie techniczne w Polsce i Europie Środkowej .
Amelka Piprek - uczennica klasy drugiej szkoły podstawowej, miłośniczka psów, sportowo - artystyczna dusza - gra na pianinie, tańczy, trenuje lekkatletykę, koszykówkę i przepięknie maluje.
Maks Piprek najmłodszy w rodzinie, dwuletni dżentelmen, wrzucony bez pytania pomiędzy starszą siostrę a bichony.

Nasze priorytety

Dołożyliśmy i dokładamy starań, by psy trafiające pod nasz dach pochodziły
z najlepszych hodowli w Europie i na świecie, nie mamy ani jednego psa
z polskiej hodowli i nie przewidujemy, by to się kiedykolwiek zmieniło. Nie chcieliśmy być podhodowlą, żadnej Polskiej hodowli, od początku chcieliśmy tworzyć własną, niepowtarzalną linię bichonów Amelia's Angels.

Psy dobieramy wnikliwie studiując ich rodowody i linie hodowlane. Dobieramy je w taki sposób, by osiągnąć zamierzony efekt hodowlany w postaci typu psa, jaki najbardziej sobie cenimy. Wiemy czego chcemy i mamy własne zdanie, dlatego jesteśmy dumni z naszych psów i nie potrzebujemy nic sobie ani nikomu innemu udowadniać.

Nie hodujemy czeskich linii, pomimo że wszystkie psy sa piękne, my preferujemy inny typ bichona - o krótkim pyszczku, mocnej kufie, krótkim korpusie, długim ogonie, gęstej szacie, dłuższych nogach i arystokratycznej postawie oraz przepięknym ruchu. Nasze psy, oprócz doskonałych genów, posiadają cudowne charaktery i usposobienie. Są spokojne, wesołe i pozbawione jakiejkolwiek agresji.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji!

Zakup psa to poważna decyzja, a nie chwilowy kaprys! Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani zakupem pieska konkretnie z naszej hodowli, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Udzielimy szczegółowych informacji dotyczących rasy, poznamy oczekiwania i będziemy mogli powiedzieć, czy to rasa właśnie dla Państwa.
Zastrzegamy sobie prawo do sprzedaży szczeniąt jedynie osobom, względem których będziemy absolutnie pewni, że zapewnią bezwzględnie kochający
i najlepszy z możliwych dom, dla naszych wyjątkowych szczeniąt!
 
Nasza Hodowla jest pod ścisłą kontrolą lekarza weterynarii.
Jesteśmy pod najlepszą opieką dr Anny Kaca i Kliniki Weterynaryjnej Alavet
z Wrocławia. B
ardzo dziękujemy - jesteśmy spokojni i szczęśliwi, ponieważ wiemy, że nasze psy są bezpieczne 24h na dobę, a naszej Pani Doktor ufamy bezgranicznie
Polecamy serdecznie http://www.alavet.pl/